Święto Drzewa

W dniu 12.10.2016r. w naszym przedszkolu odbyły się uroczysteobchody Święta Drzewa. W tym roku jest to już 14. edycja Święta Drzewa – programu edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanego od 2003r. , którego koordynatorem w naszym przedszkolu jest nauczycielka Bożena Czemierys.Uroczystość rozpoczęła dyrektor Przedszkola Publicznego nr 19 – p. Aneta Stachurska, która przywitała przybyłych gości: wiceprzewodniczącą Rady Miasta – p. Joannę Pikus, radną Miasta Ostrowca Św. – p. Urszulę Ubę, kierownika ODS „Malwa” – p. Roberta Cedro, przewodniczącego Rady Rodziców Przedszkola Publicznego nr 19 – p. Kamila Bolenia oraz rodziców. Dalszą część uroczystości poprowadziła nauczycielka Bożena Czemierys. Zapoznała wszystkich uczestników z zaletami drzew dla człowiekai przyrody oraz sposobami ich ochrony. Przedstawiła prezentację multimedialną, podsumowującą 11-letnią współpracę naszego przedszkola z Klubem Gaja, w ramach programu edukacji ekologicznej Święto Drzewa, realizowanego w naszej placówce od 2005 r.Uroczystość uświetnił bogaty program artystyczny na temat drzew, przygotowany przez dzieci z oddz. IV, V, VI i VII pod kierunkiem p. Bożeny Czemierys, p. Aleksandry Ciostek, p. Anny Dybul i p. Bożeny Nowak. Podczas spotkania podsumowano przedszkolny konkurs plastyczny nt. „Jesienne drzewo” oraz wręczono nagrody przedstawicielom wszystkich grup przedszkolnych. Uwieńczeniem uroczystych obchodów Święta Drzewa była degustacja soku z czarnego bzu i dzikiej róży, z podkreśleniem wartości leczniczych i smakowych produktów pochodzących z jadalnych krzewów śródpolnych.
Głównym celem uroczystości było uwrażliwienie przedszkolaków na piękno i znaczenie drzew dla naszego życia. Mamy nadzieję, że nasze dzieci w przyszłości nie będą niszczyć drzew i gdy zajdzie potrzeba, staną w ich obronie. Bo przecież bez drzew, życie na Ziemi byłoby niemożliwe.

100_3497 (2)