Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Przedszkolaki z „Dziewiętnastki’’ pomagają

O tym, że warto pomagać – nie trzeba przekonywać dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 19 im. Jana Brzechwy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Placówka przyłączyła się  do  trzeciej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”  Najmłodsi, ale także i ich rodzice mogli przekonać się, jak wiele osób w tym szczególnym okresie czeka na wsparcie i zwykłe gesty życzliwości. W grudniu odbyła się zbiórka na rzecz ostrowieckiego Hospicjum Dom Ulgi w Cierpieniu im. Jana Pawła II. Zgromadzona była na ten cel żywność o długim okresie przydatności do spożycia. Zebrano kisiele, budynie, galaretki, ryż i kaszę mannę. Przedszkolaki przygotowały też kartki świąteczne z życzeniami dla podopiecznych  Domu Pomocy Społecznej na ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dzieci złożyły życzenia dla dyrekcji i wszystkich mieszkańców w formie wideorelacji. Darczyńcy mają nadzieję, że ten gest sprawi uśmiech na twarzach obdarowanych osób. Przedszkole nie zapomniało także  o czworonogach organizując zbiórkę karmy, ryżu i niezbędnych akcesoriów takich  jak smycze, obroże czy miski dla psów i  kotów będących pod opieką ostrowieckiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt „Animals”. Pracownicy przedszkola cieszą się, że rodzice i dzieci po raz kolejny aktywnie wzięli udział w akcjach dobroczynnych organizowanych przez placówkę. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu zebrane produkty zostały przekazane tuż przed świętami wszystkim potrzebującym. Koordynatorem akcji była nauczycielka Anna Możeńska. Dyrektor i  pracownicy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom.

Główne

 

Skip to content