Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH W PP 19

4 listopada w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych. Konkurs był wstępem do uroczystych obchodów Święta Niepodległości w naszej placówce. Gośćmi, którzy przybyli w tym dniu do przedszkolaków byli: major Zdzisław Bzymek – wiceprezes Zarządu Koła Światowego Związku Żołnierzy AK im. J. Piwnika Ponurego w Ostrowcu Św.,  skarbnik Hufca ZHP –  podharcmistrzyni Teresa Woźniak z harcerkami, Robert Cedro – kierownik Osiedlowego Domu Społecznego „Malwa” i TV Krzemionki oraz dzieci z klasy Ic z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 wraz z wychowawczynią Iwoną Stańczak.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor przedszkola Aneta Stachurska. Podniosłym momentem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Podczas konkursu zaprezentowały się dzieci 4, 5 i 6- letnie. W ich wykonaniu można było usłyszeć piękne pieśni legionowe i partyzanckie, m. in. „Przybyli ułani”, „Na Nowej Górze”, „Mali patrioci”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „11 listopada”, „Szara piechota”, „Serce
w plecaku”
. Dzieci wykazały się ogromnym talentem i zaprezentowały bardzo wysoki poziom umiejętności artystycznych. Wszyscy goście byli pod wrażeniem zdolności wokalnych przedszkolaków. Wychowawca klasy Ic – p. Iwonka i harcerze również włączyli się we wspólne muzykowanie i wykonali przed publicznością przygotowane przez siebie pieśni patiotyczne. W wykonaniu p. Stańczyk usłyszeliśmy a cappela wiązankę pieśni partyzanckich, natomiast harcerze przy akompaniamencie gitary i keyboardu zaśpiewali utwór pt. „Szara piechota”. Występ przybyłych gości był dużą niespodzianką  dla naszych przedszkolaków  i został nagrodzony gromkimi brawami. Jury, w skład którego weszli zaproszeni goście i dyrektor przedszkola – Aneta Stachurska oraz nauczycielki jednogłośnie przyznali I miejsca wszystkim prezentującym się artystom. Major Zdzisław Bzymek oraz podharcmistrzyni Teresa Woźniak wraz z dyrektor przedszkola Anetą Stachurską wręczyli zwycięzcom pamiątkowe dyplomy. Co roku w  naszym przedszkolu w listopadzie rozbrzmiewają pieśni patriotyczne.  W tym roku również ta tradycja wspólnego śpiewania została podtrzymana. Wzruszającym momentem było również krótkie przemówienia wiceprezesa zarządu Koła Światowego ZŻ AK majora Zdzisława Bzymka dotyczące drogi Polski do wolności i przybliżenie zebranym historii naszego miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej
i jednocześnie podniosłej atmosferze.  Koordynatorkami uroczystości były nauczycielki – Katarzyna Pawlik i Agnieszka Gurska.

1

Skip to content