Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

“Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

Czy przedszkolak ma przerwę? Oczywiście! Pomiędzy zabawą, a nauką ma przerwę na czytanie. Dlatego nasze przedszkole wzięło udział w  II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie to odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.
W naszym przedszkolu w dniu 29.10.2021r. grupy starsze czytały w pięknej scenerii przedszkolnego ogrodu, a grupy młodsze w swoich przytulnych salach.
W sumie w akcji wzięło 200 osób. Celem akcji była promocja czytelnictwa. Mamy nadzieję, że zaszczepiliśmy w naszych przedszkolakach zainteresowanie książkami, jak również pasję do czytania.

#przerwanaczytanie

Skip to content