Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Spotkanie z higienistką stomatologiczną

Na początku listopada w naszym przedszkolu w oddziałach najstarszych przedszkolaków, “Wiewiórek” i “Jeżyków” gościliśmy panią Igę, higienistkę stomatologiczną z gabinetu Bella Donte. Spotkanie miało za zadanie uświadomić dzieciom o konieczności dbania o higienę jamy ustnej jak i zmniejszyć obawy przed pierwszą wizytą w gabinecie stomatologicznym. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej, próchnicy oraz prawidłowego szczotkowania zębów. Atrakcją były ćwiczenia praktyczne na eksponacie sztucznej szczęki. Pani Iga zwróciła szczególną uwagę na prawidłowe odżywianie się i kontrolne wizyty u stomatologa. Dzieci obiecały, że będą wspólnie z rodzicami dbać o ząbki. Na zakończenie dzielne przedszkolaki dostały piękne dyplomy.

Skip to content