Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Pysznie, zdrowo i kolorowo – obchody Dnia Przedszkolaka w „Brzechwie”

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Sejm przyjął bowiem we wrześniu 2013 r. uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to ma podkreślić rolę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci oraz przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Najmłodsze dzieci z oddziałów: Biedroneczki i Kaczuszki świętowały Dzień Przedszkolaka wspólnie z Rodzicami podczas zajęć otwartych. Maluszki bawiły się przy dźwiękach muzyki w swoich kolorowo przystrojonych salach. Dla tych przedszkolaków, to wyjątkowe święto, gdyż obchodzą je po raz pierwszy.
Starsze przedszkolaki z oddziałów III, IV, V, VI, VII, i VIII spędziły ten dzień w ogrodzie przedszkolnym. Na początku uroczyście zostały przywitane przez dyrektor przedszkola Anetę Stachurską, która w imieniu personelu złożyła przedszkolakom serdecznie życzenia. Następnie dzieci odśpiewały „Hymn Przedszkolaka” i rozpoczęły świętowanie hasłem, które towarzyszyło im w tym dniu „Dzień Przedszkolaka, ważna sprawa czeka na nas wspaniała zabawa”. Podczas pierwszej części świętowania dzieci wzięły udział w zabawach – muzyczno ruchowych z chustą animacyjną oraz gumą sensoryczną. Następnie uczestniczyły w konkurencjach sportowych, organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Przedszkolaki pokonywały przeszkody, rzucały woreczkami do celu, rzucały piłką do kosza oraz grały w ringo. Tego dnia na małych sportowców czekała jeszcze jedna niespodzianka. Ich święto było okazją do zorganizowania pikniku w ogrodzie przedszkolnym, podczas którego w otoczeniu zieleni i pięknej pogody dzieci zjadły smakowite racuszki z jabłuszkami z dodatkiem sosu malinowego, cukru pudru, czy cynamonu. Dzieci zajadały się pysznościami przygotowanymi przez przedszkolną kuchnię.
Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale LEGITYMACJE PRZEDSZKOLAKA i baloniki a w powietrze powędrowało kolorowe konfetti.
Świętowanie Dnia Przedszkolaka przez dzieci z ,,Dziewiętnastki” wzbudzało zainteresowanie wśród mieszkańców osiedla. Chętnie zatrzymywały się zarówno mamy ze swoimi pociechami jak i seniorzy.
Wszyscy bawili się znakomicie. Obchodzony bowiem dzisiaj Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest okazją do świętowania, zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Skip to content