Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Rodzinny, ekologiczny konkurs „Dynia – postać z bajki”

18 października tego roku w naszym przedszkolu zapanował prawdziwie „jesienny nastrój”. Z okazji Festiwalu Uśmiechniętej Dyni w przedszkolu został zorganizowany rodzinny, ekologiczny konkurs plastyczny pt. „Dynia – postać z bajki”. PP 19 jest przedszkolem artystycznym i jednocześnie ekologicznym, czyli przyjaznym środowisku. W związku z tym połączyliśmy ekologię z talentem plastycznym dzieci oraz klimatem jesiennym. Naszym celem było również zachęcenie rodziców do wspólnego spędzania czasu z dziećmi. Zainteresowanie konkursem było ogromne, a poziom wykonanych prac bardzo wysoki. Do przedszkola wpłynęło 65 prac. Uczestnicy wykazali się niesamowitą inwencją twórczą i zdumiewającą kreatywnością. Pojawiły się postaci ze znanych i bardzo lubianych przez dzieci bajek i seriali animowanych np. Olaf z Krainy Lodu, Myszka Miki, Psi Patrol, Kopciuszek w przepięknej podświetlanej karecie, Świnka Peppa, Pan Kleks, Spider – Man, Minionki, Unicorny, Bolek i Lolek, Blue, Garfield, Migotka, Baby Shark, Hello Kitty. Dynie – postacie z bajek zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi z różnych materiałów, m.in. pomalowane farbami, oklejone skrawkami materiałów, z wykorzystaniem drewna, plastiku, folii, nakrętek, sztucznych kwiatów, włóczki, bibuły, papieru, kartonu, kasztanów i innych. Każda praca była niezwykle piękna i bardzo oryginalna, dlatego wszystkie prace zasłużyły na wyróżnienie. „Mali artyści ” otrzymali od pani Dyrektor Anety Stachurskiej podziękowanie w formie pamiątkowego dyplomu , puzzli oraz słodkiego rogalika z czekoladą.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc dzieciom w przygotowaniu prac do konkursu.

Koordynatorką tegorocznego konkursu była pani: Małgorzata Połowniak.

Skip to content