Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Spotkania świąteczne

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, najcieplejsze, rodzinne, pełne radości chwile. Każdy z pewnością chciałby, aby trwały jak najdłużej. W naszym przedszkolu od początku grudnia czuć już było świąteczną atmosferę, gdyż w każdej grupie rozpoczęły się świąteczne przygotowania do tego wyjątkowego czasu. Oprócz dekoracji sal, wykonywania świątecznych ozdób i prac plastycznych nasze dzieci uczyły się wierszy, pastorałek, kolęd bożonarodzeniowych i świątecznych układów tanecznych. W ubiegłym tygodniu w każdej grupie przedszkolnej odbyły się spotkania świąteczne z udziałem rodziców. Uroczystości przebiegły w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci i zgromadzonych gości. Świąteczny nastrój podkreślały bożonarodzeniowa dekoracja, blask lampek i piękne prezentacje artystyczne przedszkolaków. Nie zabrakło wykonania tradycyjnych kolęd tj. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, czy „Wśród nocnej ciszy” oraz pastorałek m.in. „Pastorałka od serca do ucha”, „Była noc”, „Noc Bożego Narodzenia”, „Grajmy Panu”, „Nie miały aniołki”. Zaproszeni goście mogli podziwiać piękne układy świąteczne tj. „Taniec aniołków”, „Taniec śnieżynek”, „Taniec Mikołajek i Mikołajów”, czy „Taniec pasterzy”. Recytując świąteczne wierszyki dzieci przekazały wszystkim moc świątecznych życzeń. Nasze najmłodsze przedszkolaki tego dnia wysłuchały świątecznego opowiadania pt. „Prezenty nie są najważniejsze” czytanego przez samego św. Mikołaja.
Świąteczne spotkania były okazją nie tylko do wspólnego kolędowania z zaproszonymi gośćmi, ale także dzięki nim dzieci utrwaliły sobie znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych oraz wzmocniły bliskie i serdeczne relacje.

Skip to content