Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Spotkania świąteczne

Magia Świąt Bożego Narodzenia zagościła w naszym przedszkolu od początku grudnia, gdyż w każdej grupie rozpoczęły się przygotowania do tego wyjątkowego czasu. Przedszkolaki wykonały świąteczne ozdoby i prace plastyczne. Dzieci również uczyły się wierszyków, pastorałek i kolęd bożonarodzeniowych oraz świątecznych układów tanecznych. W minionym tygodniu w każdej z grup przedszkolnych odbyły się spotkania świąteczne z udziałem rodziców. Uroczystości przebiegały w miłej, rodzinnej atmosferze, wywołując na twarzach dzieci i zgromadzonych gości uśmiech. Świąteczny nastrój podkreślały bożonarodzeniowe dekoracje, blask lampek oraz piękne prezentacje artystyczne przedszkolaków. Zaproszeni goście mogli podziwiać piękne przedstawienia świąteczne „Dziewczynka z zapałkami”, „Bajkowe jasełka” oraz układy świąteczne tj.: „Taniec aniołków i pastuszków”, „Taniec aniołków z chusteczkami”, „Walc Amelii”, taniec do utworu „Angels of Wishes”, taniec do piosenki „What The world needs now”. Recytując świąteczne wierszyki dzieci przekazały rodzicom moc świątecznych życzeń. Nasze najmłodsze przedszkolaki tego dnia wraz z rodzicami ubrały choinkę. Nie zabrakło wykonania tradycyjnych kolęd tj.: „W śród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Gdy śliczna Panna” oraz pastorałek „Złota gwiazdka”, „Była noc”, „Pachnie świętami”, „Jest taki dzień”, „Choinko piękno jak las”. Świąteczne spotkania były okazją nie tylko do wspólnego kolędowania z zaproszonymi gości, ale także dzięki nim przedszkolaki utrwaliły sobie znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych.

Skip to content