Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Spotkania wielkanocne 2023

Święta wielkanocne to jedne z najradośniejszych chwil w roku. Mają swój wyjątkowy zapach, smak oraz atmosferę. W naszym przedszkolu nigdy nie zapomina się o obchodach świąt wielkanocnych. Wchodząc w tym okresie do przedszkola widać, że atmosfera świąt tuż, tuż. Wielkanoc w przedszkolu to okazja do rozmowy o symbolice świąt i towarzyszących im zwyczajach.
W każdej grupie wiekowej pod okiem nauczycielek dzieci siały owies, ozdabiały kolorowe pisanki. W salach powstały kąciki wielkanocne.
Wielkanoc to długo wyczekiwany czas rodzinnych spotkań pełnych ciepła i miłości. Jak co roku w naszym przedszkolu przed zbliżającymi świętami odbyły się spotkania wielkanocne. Przedszkolaki w swoich oddziałach przygotowały wyjątkowe programy artystyczne, które wprowadziły wszystkich rodziców i gości w świąteczny nastrój. Dzieci podczas występów prezentowały wielkanocne wierszyki, świąteczne inscenizacje i układy taneczne m.in. „Brzydkie kaczątko z elementami pantomimy”, „Zajączkowe pisanki” oraz zachwyciły zabawą muzyczno-ruchową z kolorowymi apaszkami do utworu „Taniec kurcząt w skorupkach”. Nie mogło zabraknąć także piosenek, a wśród nich „Są takie święta”, „Kolorowe pisanki”, „Pisanki, pisanki”, „Co to jest Wielkanoc?”, „Wesoła pisanka”. Spotkania świąteczne przebiegały w bardzo radosnej atmosferze, wywołując uśmiechy na twarzach dzieci i ich rodzin.
Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Aneta Stachurska złożyła wszystkim zgromadzonym gościom świąteczne życzenia, a następnie dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami i mogły skosztować „wielkanocnego jajeczka”. Takie chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również – co najważniejsze wzmacniają serdeczne relacje.

Skip to content