Spotkania wielkanocne

Wiosną wszystko rozkwita w słonecznym blasku, a w naszych sercach gości radość. W tym okresie obchodzimy także Święta Wielkanocne…W naszym przedszkolu przygotowania do tego ważnego wydarzenia trwały od kilku dni. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach o tematyce świątecznej, wykonywały ciekawe prace plastyczne, słuchały wielkanocnych opowiada, rozmawiały o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych, a przedszkolne sale zostały udekorowane w wiosenne i świąteczne ozdoby. Każda grupa przedszkolna od maluszków do starszaków przygotowywała się również do spotkań wielkanocnych z udziałem Rodziców. Dzieci przedstawiały pisankowe inscenizacje, scenki z udział Dyngusiarzy, wśród aktorów pojawiły się zajączki, kurki, pisklaki, owieczki, czy pani wiosna. Nie zabrakło piosenek wielkanocnych oraz układów tanecznych tj. taniec kwiatów i motyli, taniec kurczaków, czy wiosenne tańce z chusteczkami. Świąteczne życzenia słychać było w każdej grupie, a towarzyszyło im symboliczne podzielenie się jajeczkiem wielkanocnym. Spotkania świąteczne przebiegały w miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci.