Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Spotkanie autorskie z pisarką Renatą Piątkowską

Spotkanie z autorem ulubionej książki i zdobycie wspólnego zdjęcia to prawdziwa frajda dla każdego dziecka, które rozpoczyna swoją przygodę z książką.Dnia 16 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej, która mieści się w Ostrowieckim Browarze Kultury gościła pisarka Renata Piątkowska. Jedna z najbardziej znanych współczesnych polskich autorek publikacji przeznaczonych dla dzieci. Literaturą dla najmłodszych interesowała się już od dziecka. Jej ulubionymi książkami były „Muminki” autorstwa Tove Jansson oraz powieści Astrid Lindgren. Te lektury spowodowały, że kiedy dorosła została pisarką, spełniając tym swoje marzenia z dzieciństwa. Pisarka zdobyła międzynarodowe odznaczenie – Order Uśmiechu za działania przynoszące dzieciom radość.Do najbardziej znanych publikacji autorki Renaty Piątkowskiej należą: „Opowiadania dla przedszkolaków”, „Opowiadania do chichotania”, „Piegowate opowiadania” oraz „Opowiadania z piaskownicy”. Dzieci z naszego przedszkola od dłuższego czasu przygotowywały się do uczestnictwa w spotkaniu. W przedszkolu poznawały publikacje pisarki, a także wykonywały ilustracje do ulubionych książeczek.W środowe przedpołudnie maluchy zebrały się na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury. Podczas spotkania z przedszkolakami pisarka wyjaśniła dzieciom, skąd czerpała pomysły do napisania utworów. Omówiła proces powstawania książki – od pomysłu do jej wydania. Następnie lektor Malwina Kożurno przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Paluszki, czyli o dziesięciu takich, co nigdy się nie nudzą” fragment zaskakującej, tajemniczej książeczki pt. „Mruk. Opowiadania o kotkach, kotach i kociskach”. Dzieci siedzące na kocykach słuchały z zaciekawieniem oraz żywo reagowały na jej słowa. Podczas spotkania dzieci zadawały pisarce wiele pytań , na które autorka chętnie odpowiadała.Na koniec miłego i bardzo ciekawego spotkania przedszkolaki pięknie podziękowały paniom. Nie zabrakło oczywiście wspólnych pamiątkowych zdjęć.Na wszystkie dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka –słodka wata cukrowa.

Skip to content