Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

„Wszystkie dzieci nasze są…” Dzień Dziecka w Przedszkolu Publicznym nr 19

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na które czekają młodsze i starsze przedszkolaki. W naszym przedszkolu wszystkie dzieci są radosne i szczęśliwe, ale w tym dniu były szczególnie uśmiechnięte. Wszystkim zależało, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. W Dzień Dziecka najmłodsze przedszkolaki z naszego przedszkola bawiły się w ogrodzie przedszkolnym. Chętnie brały udział w zabawach zorganizowanych przez nauczycielki. Na początku czas upływał dzieciakom radośnie przy znanych, dziecięcych przebojach. Świetnym pomysłem okazała się guma sensoryczna, która w połączeniu z muzyką pobudziła dzieci do zabawy w kole. Słoneczna pogoda sprzyjała również zabawom ruchowym na przedszkolnym placu zabaw. Dzieciaki grały w kręgle i strzelały gole do bramki piłkarskiej. Nie lada atrakcją były ogromne bańki mydlane. Zachwyt w oczach dziecka nad unoszącymi się i mieniącymi się kolorami tęczy bańkami to radujący serce widok. Najmłodszych przedszkolaków do artystycznych działań zachęciła faktura folii spożywczej rozciągniętej pomiędzy drzewami w ogrodzie przedszkolnym. Maluchy świetnie się bawiły podczas odbijania rączek na stretchu, rozmazywania i „ciapania”. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki zaśpiewały znaną i lubianą piosenkę Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci nasze są”. Starsze przedszkolaki Dzień Dziecka spędziły poza murami przedszkola. Tego dnia wybrały się na lody do lodziarni oraz na pyszną pizzę. Podczas wyjścia wszystkim podopiecznym dopisywały świetne humory. Nie zabrakło wspólnych zdjęć uwieczniających wyjątkowe chwile. W drodze powrotnej, podczas spaceru nasze dzieciaki chętnie dzieliły się wrażeniami ze spotkania. Po powrocie do naszego przedszkola na wszystkie dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka: słodki poczęstunek i upominki.Mamy nadzieję, że ten dzień przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń. Z okazji Dnia Dziecka życzymy: moc uśmiechu i radości, dużo szczęścia, spełnienia wszystkich marzeń i cudownych przyjaciół na zawsze.

Skip to content