Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Spotkanie z pielęgniarką

W piątek dzieci z grupy ,, Biedroneczki”, ,,Pszczółki” i ,,Jeżyki” gościły Panią Anię- pielęgniarkę i babcię naszych przedszkolaków- Hani, Ali, Zosi, Olusia i Wojtusia. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z pracą zawodową pielęgniarki i zasadami udzielania pierwszej pomocy. Pani Ania w bardzo ciekawy sposób przedstawiła przedszkolakom na czym polega jej praca oraz zwróciła uwagę, jak trudny i odpowiedzialny jest to zawód. Dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska sprzęt, który w swojej pracy wykorzystuje pielęgniarka. Pani Ania pokazała jak zakłada się opatrunek na skaleczoną rękę czy kolano, mierzyła ciśnienie krwi, temperaturę. Dzieci zobaczyły jak wygląda udzielanie pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantoma. Ważnym punktem spotkania było uświadomienie przedszkolakom, że wizyty u pielęgniarki nie należy się bać. W podziękowaniu za spotkanie dzieci wręczyły laurkę i zrobiły wspólne zdjęcie. Z pewnością to spotkanie złagodzi dziecięcy lęk towarzyszący wizycie w przychodni czy w szpitalu. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Ani za wizytę w naszym przedszkolu.

Skip to content