Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Świąteczne czytanie przy choince

20 grudnia 2021 r. w naszym przedszkolu po raz kolejny w ramach akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom” odbyło się „Świąteczne czytanie przy choince”. W tym roku podobnie jak w roku ubiegłym z powodu pandemii COVID 19 nasza  akcja  miała po części charakter wirtualny. Wierszyki, opowiadania o tematyce świątecznej i zimowej dla przedszkolaków z „Brzechwy” w formie przygotowanych wcześniej nagrań czytali: uczniowie klasy III b z PSP nr 14 przygotowani pod kierunkiem wychowawcy Elizy Adamskiej i pani Justyny Grotek oraz uczniowie klasy III d przygotowani pod kierunkiem pani Pauliny Frejlich z Zespołu Szkół i Placówek Publicznych nr 3- PSP nr 5.
Przedszkolakom czytały również Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 19 Aneta Stachurska, logopeda Renata Potrzeszcz oraz wychowawczynie Halina Zwolińska – Bień, Agnieszka Gurska i Dominika Kitowska. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały takich utworów jak: „Śniadanie Bałwana”, „Śniegowy Bałwan”, „Ptaszek w gościnie”, „Śnieg”, „Bajka o Śnieżce” , „Czekając na Mikołaja”.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki z oddziału „Jeżyki” i „Wiewiórki”, zaśpiewały pastorałkę ,,Grudniowe noce”.
Dziękujemy dyrekcji, uczniom i nauczycielom z PSP nr 14 oraz PSP nr 5 za włączenie się w wydarzenie przedszkolne jakim jest  ,,Świąteczne czytanie przy choince”.
Koordynatorem wydarzenia były nauczycielki: Halina Zwolińska – Bień i Dominika Kitowska.

Skip to content