Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Świąteczne czytanie przy choince

17 grudnia 2020 roku w Przedszkolu Publicznym nr 19 po raz kolejny w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom miało miejsce „Świąteczne czytanie przy choince”. W tym roku z powodu pandemii COVID – 19 akcja czytelnicza przebiegała nieco inaczej
i miała charakter wirtualny. Dla przedszkolaków z „Brzechwy” wierszyki i opowiadania o tematyce świątecznej
i zimowej w formie przygotowanych wcześniej nagrań czytali: Paweł Górniak – Wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Barbara Pawelec –  Kierownik Pedagogicznej Biblioteki  Wojewódzkiej w Kielcach –  Filia w Ostrowcu Św. Święta Bożego Narodzenia są czasem niezwykłej rodzinnej atmosfery, dlatego też   w wirtualnym czytaniu dla dzieci nie mogło zabraknąć samych przedszkolaków wraz z ich rodzinami. W świąteczny klimat publiczność została wprowadzona przez Rodziny z oddziału VI i VIII, a wśród nich Roland Bielka z babcią, mamą i siostrą, Nadia Michalska z mamą i siostrą, Martyna Lis z mamą i bratem oraz Leon Turek z babcią. Przedszkolakom czytały również Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 19 Aneta Stachurska, wicedyrektor Justyna Maj oraz wychowawczynie Halina Zwolińska – Bień, Agnieszka Gurska i Katarzyna Pawlik. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały takich utworów jak „Magiczne bombki”, „Śnieg”, „Przyjazd choinki”, „Zaczarowane drzewko”, „Śniadanie Bałwana”, „Bajka o Śnieżce”. Wydarzenie uświetnił występ artystyczny dzieci z oddziału „Pszczółki” i „Wiewiórki”, które zaprezentowały piosenkę świąteczną  pt. „Nadchodzi niezwykły czas”. Podsumowaniem „Świątecznego czytania przy choince” były przesłane przez Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego życzenia bożonarodzeniowe. W tym dniu we wszystkich oddziałach przedszkolnych dzieci słuchały przy choinkach czytanych przez wychowawców utworów świątecznych. Koordynatorem wydarzenia były nauczycielki: Halina Zwolińska – Bień i Katarzyna Pawlik.

1

 

 

Skip to content