Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Świąteczne czytanie przy choince

14 grudnia b.r. na zaproszenie dzieci z Przedszkola Publicznego nr 19 im. Jana Brzechwy odpowiedzieli niecodzienni gości. Odwiedzili przedszkole, aby przeczytać najmłodszym przedszkolakom wiersze i bajki
o tematyce świątecznej. Gości przywitała dyrektor przedszkola – p. Aneta Stachurska. Swoją obecnością zaszczycili maluszków: pani Agnieszka Rogalińska – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Lokalnego, pani Karolina Nowak – Prezes Fundacji „Pomocna Dłoń” i pan Łukasz Dybiec – Dyrektor Zakładu Usług Miejskich.
Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczycielkę panią Bożenę Czemierys i odbyło się w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, w której przedszkole uczestniczy od wielu lat. Współpracuje również z Miejską Biblioteką Publiczną i Biblioteką Pedagogiczną
w Ostrowcu Św. Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom ogromnego znaczenia czytania dziecku książek. Systematyczny kontakt dziecka z książką wpływa na jego wszechstronny rozwój , zarówno intelektualny, jak i społeczno-moralny, budzi wrażliwość emocjonalną oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.
W PP 19 dzieci codziennie słuchają utworów czytanych przez nauczycieli, odwiedzają biblioteki w Ostrowcu Św. i zachęcają rodziców do czytania. Spotykają się z pisarzami, aktorami oraz znanymi osobami w naszym środowisku lokalnym. Wspólne czytanie książek przez zaproszonych gości jeszcze bardziej zachęci dzieci do sięgania po książeczki.
Przedszkolaki wprowadziły gości w świąteczny nastrój przepięknym występem dzieci 4 i 5 – letnich z oddz. IV. Zaprezentowały piosenkę pt. „Renifery Mikołaja” oraz pastorałkę „W Betlejem”. Następnie
w świątecznej scenerii przy choince nasi honorowi goście czytali dzieciom bajki o Świętym Mikołaju i wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. Dzieci
z wielkim zaciekawieniem wysłuchały przepięknych utworów i chętnie odpowiadały na pytania. Na zakończenie spotkania wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczne i obdarowali prezentami mikołajkowymi.

czytaniechoinka2016

 

Skip to content