Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek

W dniu 14.12.2016r. odbyły się w Sali Kina Etiuda lokalne eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza  Szwarlika w Będzinie. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy VI Zespół Folklorystyczny ,,Czerwone Koraliki” i dzieci z grupy VII – Chór ,,Nuteczki”  Dzieci zaprezentowały polskie kolędy i pastorałki.Organizatorami Festiwalu była Fundacja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek oraz Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Będzinie. Celem festiwalu było umożliwienie amatorskim zespołom publicznej prezentacji swojej twórczości, ale także propagowanie wartości chrześcijańskich, kulturowych i narodowy. Oprócz nominacji do udziału w przesłuchaniach w Będzinie (12-14 stycznia 2017) r. jurorzy przyznali dziesięć wyróżnień, wśród których znalazły się również: Zespół Folklorystyczny ,,Czerwone Koraliki” i Chór ,,Nuteczki” .

Skip to content