Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Świąteczne warsztaty z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich

W świątecznym klimacie, przepięknej dekoracji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, spotkały się dwa oddziały przedszkolne, “Motylki” i “Wiewiórki” z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich w Gromadzicach. Na początku dzieci dowiedziały się od prowadzących świąteczne warsztaty o tym, jak kiedyś dekorowano domy, za pomocą jakich ozdób i jak je wykonywano. Następnie zgodnie z instrukcją pań z KGW oraz pomocą wychowawców same wykonały łańcuch choinkowy, zwany “pajączkiem”. Było to dla nich ciekawe doświadczenie: nawlekanie igły oraz słomek, a także tworzenie papierowych harmonijek potrzebnych do “pajączka”. Po zakończonej pracy odbyło się wspólne kolędowanie przy dźwiękach gitary. Dla wszystkich spotkanie było ciekawym doświadczeniem, w świątecznym nastroju i ciepłej atmosferze. Koordynatorami spotkania były Agnieszka Krawczyk i Agnieszka Gurska.

Skip to content