Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Świąteczne czytanie przy choince

Grudniowy okres przedświąteczny to piękny czas związany z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. W naszym przedszkolu w każdym z oddziałów czuć już świąteczny klimat. Słychać świąteczne piosenki i kolędy, w salach pojawiły się dekoracje, a przedszkolaki tworzą mikołajkowe i bożonarodzeniowe prace plastyczne. Tematyka ta pojawia się we wszystkich aktywnościach dzieci również w słuchanych bajkach, wierszach i opowiadaniach.
13 grudnia 2023 roku w naszym przedszkolu po raz kolejny w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odbyło się „Świąteczne czytanie przy choince”. Dla dzieci wierszyki o tematyce świątecznej i zimowej przeczytał wyjątkowy Gość – Wiceprezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Artur Łakomiec.
Spotkanie rozpoczęło się bajkowym tańcem do utworu „What The World Needs Now” w wykonaniu dzieci z oddziału VI. Wszystkich obecnych przywitała dyrektor Aneta Stachurska, która również przeczytała dzieciom wiersz. Przedszkolakom czytali także ich rówieśnicy ze starszych oddziałów: Gabriel Rokoszny z oddziału V, Maja Walkiewicz z oddziału VII, Lena Michalska z oddziału VIII oraz wychowawczyni oddziału V Katarzyna Pawlik. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały takich utworów jak „Dziesięć Bałwanków”, „Prezent dla Mikołaja”, „Bałwanek”, „Zaczarowane drzewko”, „Choinka”, „Był sobie niedźwiedź”. Na zakończenie życzenia świąteczne dla wszystkich w formie wierszyka i piosenki pt. „Pachnie świętami” przekazały dzieci z oddziału V. Wszystkie dzieci otrzymały od Pana Prezydenta słodką niespodziankę – pyszne pierniczki.
Wspólne czytanie wprowadziło wszystkich w ciepłą, miłą i świąteczną atmosferę i było okazją do promowania czytelnictwa wśród dzieci. Organizowanie akcji czytelniczych to już tradycja w naszym przedszkolu, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń placówki. Propagowanie codziennego czytania dzieciom, które rozwija ich zainteresowania czytelnicze i wspomaga ich rozwój intelektualny to obowiązek każdego z nas.
Koordynatorem wydarzenia były nauczycielki: Katarzyna Pawlik i Anna Możeńska.

Skip to content