Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Światowy Dzień Wody

„PRZYSPIESZENIE ZMIAN” pod takim hasłem w tym roku obchodzony był przypadający na 22 marca Światowy Dzień Wody. Tegoroczny Światowy Dzień Wody ma na celu przyspieszenie zmian w celu rozwiązania kryzysu związanego z wodą i kanalizacją. A ponieważ woda ma wpływ na nas wszystkich, wszyscy musimy podjąć działania. Dzieci 4-letnie z oddziału „Żabki” w tym dniu wspólnie odkrywały tajemnice wody i jej znaczenia dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Dowiedziały się, w jaki sposób, podczas codziennych czynności, oszczędzać wodę. Podczas zabaw badawczych przedszkolaki poznały trzy stany skupienia wody oraz sprawdziły co pływa, a co tonie. Dużo radości sprawiły dzieciom ćwiczenia oddechowe tj. „Burza w szklance wody”, gdzie wprawiały wodę w ruch za pomocą słomek poprzez puszczanie bąbelków. Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka, rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę i chętnie będą dzielić się tą wiedzą z innymi.

Skip to content