Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Tobie Mamo,tobie Tato

W ODS ,,Malwa” odbyły się występy artystyczne w wykonaniu dzieci z Przedszkola Publicznego nr 19 pod hasłem ,,Tobie Mamo, Tobie Tato…”. Współorganizatorem uroczystości był Osiedlowy Dom Społeczny ”Malwa”. Wszystkich zebranych gości powitała dyrektor placówki – Aneta Stachurska, a byli wśród nich przewodnicząca Rady Miasta Irena Renduda – Dudek, radna z osiedla Ogrody Urszula Uba i przewodniczący Rady Rodziców PP 19. p. Kamil Boleń.W imieniu Prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego głos zabrała p. Małgorzata Stafijowska, która przekazała życzenia wszystkim rodzicom w dniu ich święta. Serdeczne życzenia złożyła również przewodnicząca Rady Miasta p. Irena Renduda- Dudek, a podczas występu nie kryła wzruszenia z występów przedszkolaków. Podczas uroczystości zaprezentowały się dzieci z ośmiu oddziałów przedszkolnych. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i wystąpiły z bogatym repertuarem. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki dla rodziców. Była też baśń muzyczna z elementami baletu ,,Brzydkie kaczątko”, taniec ,,Żab i bocianów”. Można było podziwiać układ choreograficzny do piosenki Urszuli Dudziak ,,Zielona papaja”, ,,Taniec pań i panów w kapeluszach” do utworu ,,Lett Kiss”. Dzieci 5-letnie zaprezentowały pełne miłości ,,Tango”,zatańczyły z parasolami do utworu ,,Deszczowa piosenka”. Najstarszych przedszkolaków można było zobaczyć w ,,Tańcu motyli” i ,,Tańcu egzotycznym”.Mali artyści zostali nagrodzeni przez rodziców gromkimi brawami. Na twarzach wszystkich mam i tatusiów gościł uśmiech, można było też zobaczyć łzy wzruszenia. Rodzice otrzymali od swoich pociech piękne laurki z życzeniami i upominki. Z udziałem rodziców i dziadków został przygotowany słodki poczęstunek. Tegoroczna uroczystość na długo pozostanie w pamięci rodziców, którzy z niekrytym wzruszeniem opuszczali ODS ,,Malwa”.

DSC09142 (1)

 

Skip to content