Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Walentynki

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Walentynki to wyjątkowy dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych, ale również dzieci. Święto zakochanych zajmuje bardzo ważne miejsce w kalendarzu uroczystości przedszkolnych, ponieważ dla najmłodszych stanowi symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich i radości wspólnego przebywania.
W tym roku Dzień Świętego Walentego poprzedziły liczne przygotowania, podczas których nauczyciele i przedszkolaki
z pełnym zaangażowaniem zadbali o stworzenie wyjątkowego klimatu w placówce. W pięknie udekorowanych salach nie zabrakło różnego rodzaju baloników w kształcie serca, girland z serduszkami czy papierowych wycinanek. W tak przystrojonych oddziałach dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły się zrobionymi przez siebie serduszkami. Dzieci od kilku dni przygotowywały kartki walentynkowe, które wrzucały do specjalnie przygotowanej skrzynki „Poczty walentynkowej”. Następnie panie rozdawały je w czasie zajęć. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć.
W zorganizowaniu atmosfery pełnej miłości i przyjaźni pomocne okazało się także zaplanowanie wspólnego akcentu kolorystycznego w strojach dzieci.
Z okazji walentynek był to kolor miłości, czyli czerwony.
Kolejnym nieodzownym elementem towarzyszącym dniu 14 lutego było zorganizowanie Przeglądu Piosenek Walentynkowych. Śpiewała cała grupa lub soliści. Odział I Biedroneczki – piosenka pt. ”Najładniejsza w klasie”, oddział II Kaczuszki -„Serduszko przyjaźni”, oddział III Żabki – „Walentynki”, oddział IV Motylki – „Zostań moją przyjaciółką”, oddział V Sowy – „Serduszko puka w rytmie cza – cza”, oddział VI Pszczółki – „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, oddział VII Jeżyki – „Moja mała blondyneczko”, oddział VIII Wiewióreczki – „Piosenka o przyjaźni”.
W Koncercie Solistów podziwialiśmy występy: Alicji Kołodziej, Leny Michalskiej, Leny Wyrębkiewicz, Sandry Szczygieł, Hani Zięby, Liliany Górczyńskiej, Julii Wiśniewskiej, Mai Żelazowskiej, Jakuba Szemraja, Zosi Binczak, Kacpra Mazura, Julii Ostatek oraz Leona Turka z chórkiem. W duetach: Zosia i Krzysztof Michalczyk, Hania Kaczor
i Marcin Banasiewicz, Maja Duszka i Alicja Czekaj.
Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę – pysznego lizaka od pani. Trzeba przyznać, że był to dzień niezapomnianych, miłych wrażeń i atrakcji.

Skip to content