Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Walentynki

Poniedziałek, 14 lutego upłynął w naszym przedszkolu w kolorach czerwieni
w atmosferze przyjaźni i sympatii. A to wszystko z okazji walentynek. Ten wyjątkowy dzień, na który warto było czekać i starannie przygotować coś wyjątkowego.
Wszystkie przedszkolaki ubrane były w kolorze czerwonym. Podczas uroczystych obchodów Święta Miłości i Przyjaźni odbyły się ciekawe warsztaty i quizy dotyczące obchodzenia tego dnia. Dzieci miały także okazję udekorować  w stylu walentynkowym  swoje sale, co stało się doskonałym pretekstem do budowy więzi pomiędzy nimi. Podczas Dnia Świętego Walentego dzieci nie mogły narzekać na nudę. Uczestniczyły w różnych zabawach walentynkowych wykonały prace plastyczne. Wspólnie dekorowały ciasteczka
w kształcie serc. Zjadły walentynkowy poczęstunek – gofry w kształcie serduszek, który przygotowały nasze panie kucharki.
Wielką niespodzianką, w tym dniu okazała się poczta walentynkowa, która dostarczyła dzieciom i nauczycielom dużo radości. Przedszkolaki przygotowały  kartki walentynkowe dla osoby, którą lubią lub której chcą po prostu sprawić przyjemność. Następnie walentynkowe liściki zostały odpowiednio posegregowane i rozdane wszystkim adresatom. Listonosz Świętego Walentego miał naprawdę dużo pracy, bo przedszkolaki wysłały w tym roku sporo kartek walentynkowych. Nie zabrakło również wyrazów sympatii pod adresem dyrekcji przedszkola, nauczycieli i pracowników obsługi. Przygotowanie indywidualnych kartek poruszyło temat przyjaźni, życzliwości i szacunku do drugiego człowieka.
Pamiętajmy o tym, iż miłe słowo czy uśmiech poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie .

                            „Walentynki są raz w roku, pełne szczęścia i uroku,
                            a Ty stale bądź radosny i promienny jak dzień wiosny„

Skip to content