Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Walentynki z Babcią i Dziadkiem

W tym roku w naszym przedszkolu uroczyste spotkania z Dziadkami zastąpiły występy nagrywane i oglądane na stronach internetowych placówki. Tegoroczna uroczystość odbyła się pod hasłem „Walentynki z Babcią i Dziadkiem”. W ten oto sposób zostały połączone sąsiadujące święta. Serce to symbol Walentynek, ale i miłości okazywanej dziadkom przez swe wnuczęta. Dla wielu dzieci był to pierwszy tak ważny występ. Stanęły jednak na wysokości zadania i odważnie zaprezentowały bardzo bogaty repertuar wierszy i piosenek, który mówił o ich wielkiej i wdzięczności dla swoich dziadków. W pięknej walentynkowej scenerii najmłodsze dzieci z oddziału I zaprezentowały piosenkę „Kiedy babcia była mała”. Dzieci 3- letnie z oddziału II wyrecytowały wierszyki, a przedszkolaki z oddziału III i VI przygotowały na tę okazję niespodziankę – utwór muzyczny „Mix dla babci i dziadka” oraz piosenkę „Babcia stała na balkonie”. Mogliśmy także zobaczyć i podziwiać umiejętności wokalne i taneczne dzieci z oddziału IV i V. Zaprezentowały one piosenkę „Woogie boogie dla Babci i Dziadka” oraz taniec „Twist”. Program artystyczny na przedszkolnej scenie zakończyły najstarsze przedszkolaki z oddziału VII i VIII. Swoim Dziadkom za bezwarunkową miłość podziękowały pięknymi choreografiami tanecznymi takimi jak – taniec „Belgijka”, „Taniec chłopców z krzesełkami” oraz „Taniec dziewcząt z pomponami” do utworu zespołu Abba.To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze dzieci dały wyraz tego, jak ważni są dla nich Dziadkowie.
Dyrektor placówki i pracownicy pragną życzyć wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, bo wszyscy wiemy jakie jest ono ważne. Dużo radości każdego dnia, bo przecież to uśmiech jest dla nas wszystkich najcieplejszym promieniem słońca, nawet gdy za oknem szaruga. Dużo miłości, bo każdy potrzebuje jej do życia i spełnienia wszystkich marzeń.Koordynatorami uroczystości były nauczycielki Magdalena Kawiak i Agnieszka Krawczyk.
Więcej zdjęć z uroczystości dostępnych jest na naszym facebook’u oraz w galerii zdjęć na stronie internetowej.

Skip to content