„Wielkie czytanie w Brzechwie”

W ramach obchodów Dnia Książki oraz Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w naszym przedszkolu miało miejsce „Wielkie czytanie w Brzechwie”. Głównym celem wydarzenia było zachęcenie rodziców do wspólnego czytania z dziećmi oraz korzystania z zasobów bibliotek.
W „Wielkim czytaniu w Brzechwie” wzięły udział nasze przedszkolaki czytając razem  z rodzicami, rodzeństwem, czy dziadkami. Najbliżsi czytali swoim pociechom w różnych sceneriach m.in. w domu, ogrodzie, na ławeczce w parku… Wśród zaprezentowanych utworów dominowały wiersze patrona naszego przedszkola J. Brzechwy takie jak „Samochwała”, „Na straganie”, „Żuk”, „Pomidor” i „Lis”. Usłyszeć można było także fragment opowiadania „Kubuś Puchatek w gabinecie u Pani Sowy” i wiersz „Kot na punkcie psa”.

W „Wielkim czytaniu w Brzechwie” udział wzięli:

• Lena Michalska z oddziału II  i Nadia Michalska z oddziału VI z mamą Izabelą – wiersz J. Brzechwy „Samochwała”
  • Diana Adamczyk z oddziału III z mamą Katarzyną – wiersz J. Brzechwy „Żuk”
  • Oliwia Dopieralska z oddziału I i Ola Ogórek z oddziału VIII  z  mamą Katarzyną –  wiersz J. Brzechwy „Na straganie”
  • Filip Janik i Anastazja Brociek z oddziału VII z babcią Beatą – wiersz „Kot na punkcie psa”
  • Agata Kozieł z oddziału VI wraz z tatą Maciejem – wiersz J. Brzechwy „Samochwała”
  • Karol Murzyn z oddziału IV z siostrą Natalią – wiersze J. Brzechwy „Pomidor” oraz „Lis”
  • Nikodem Scibór z oddziału V z mamą Anną – fragment opowiadania „Kubuś Puchatek w gabinecie u Pani Sowy”

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek życzymy wszystkim Pracownikom Bibliotek poczucia spełnienia w pracy, ciekawych pomysłów oraz coraz szerszej rzeszy czytelników.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za aktywny udział w „Wielkim czytaniu  w Brzechwie”.
Koordynatorkami wydarzenia były nauczycielki: Monika Słowińska i Katarzyna Pawlik.
Prezentację wszystkich wierszy można obejrzeć na naszym kanale na YouTube.