Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wizyta w zakładzie krawieckim

„Kto sukienkę uszył Hani?
Kto przerobił ten kaftanik?
Kto paltocik zreperował
Wiemy, wiemy to krawcowa…”

15 lutego dzieci 4 – letnie z oddziału III „Żabki” udały się na wycieczkę do pracowni krawieckiej p. Reginy, nieopodal przedszkola. Nawiązując do realizowanej w tym tygodniu tematyki „Kim będę, gdy dorosnę?”, dzieci miały okazję z bliska poznać zawód krawcowej. Na spotkanie przedszkolaki zabrały ze sobą lalkę, dla której wspólnie z p. Reginą uszły ubranko. Dzięki praktycznym zajęciom dzieci mogły zobaczyć jakie są etapy szycia sukienki: wybór materiału, projektowanie, pobranie miary, wycięcie oraz zszycie elementów w całość. Ogromnym zdziwieniem dla przedszkolaków był fakt, że mydło służy nie tylko do mycia, ale również do rysowania na materiale, tego co chcemy uszyć. Dzieci mogły same spróbować rysowania mydłem krawieckim po materiale, ale też pomóc przy wycinaniu, czy szyciu. Mogły też przyjrzeć się temu, jak działa maszyna do szycia. Na zakończenie przedszkolaki podziwiały wspólny efekt pracy – nasza laleczka wróciła do przedszkola ubrana w piękną sukieneczkę, czapeczkę i skarpetki. Wszystkie dzieci stwierdziły, że praca krawcowej jest trudna ale przyjemna i daje dużo satysfakcji. Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały tak piękne rzeczy.
Pani Reginie serdecznie dziękujemy za wspólne spotkanie oraz ogromne zaangażowanie w przeprowadzanie warsztatów.

Skip to content