Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wycieczka do Fabryki Krówki Opatowskiej

Dnia 08.10.2018r. dzieci z oddziału: V Sowy i VI Pszczółki udały się na wycieczkę do FABRYKI KRÓWEK mieszczącej się w Opatowie. Przedszkolakom towarzyszyła piękna jesienna pogoda. Na miejscu przedszkolaki zapoznane zostały ze sposobem wyrobu cukierków tworzonych z naturalnych składników.
Dzieci przyglądały się poszczególnym etapom wytwarzania słodyczy. Najmilszym momentem była możliwość skosztowania świeżo zrobionych, na oczach dzieci smakołyków. Następnie na zajęciach warsztatowych w „Krówko-kawiarence” przedszkolaki uczyły się samodzielnie zawijać cukierki w papierki, co przysporzyło mnóstwo radości wszystkim obecnym. Zwieńczeniem wycieczki było przejście przez „Bramę Warszawską” wraz ze zwiedzeniem rynku opatowskiego. Nie zabrakło również atrakcji na pobliskim placu zabaw. W dobrych nastrojach i ze słodkimi minami dzieci wróciły do przedszkola z zapasem cukierków dla najbliższych.

IMG_2954

Skip to content