Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wycieczka oddziału VII i VIII z okazji Święta Drzewa

10 października z okazji Światowego Dnia Drzewa 🌳 nasze przedszkolaki z oddziału VII ,,Jeżyki’’ i VIII ,, Wiewiórki’’ wybrały się z wizytą do gospodarstwa Pani Małgosi na Wichrowe Eko. Celem wycieczki było zwiększanie świadomości ekologicznej oraz zachęcanie dzieci do podejmowania działań proekologicznych dotyczących ochrony drzew.
Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym zdrowia człowieka. 🌳🌏 Każda grupa z pomocą Pani Małgosi zasadziła w sadzie owocowe drzewko, a w czasie zabaw badawczych, dzieci oglądały drzewa, dotykały kory, liści i gałęzi. Przedszkolaki złożyły uroczyste przyrzeczenie, obiecały, że zawsze będą dbać o wszystkie rośliny, nigdy nie będą łamać gałązek, drzew i krzewów. Na zakończenie na naszych małych ekologów czekała niespodzianka, pyszny poczęstunek przygotowany z różnego rodzaju owoców i warzyw.🍏🍐🍒🫐 Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi, radośni i pełni wrażeń wrócili do przedszkola.

Skip to content