Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Jesienna wycieczka oddziału V i VI

Dnia 12 października w ramach Święta Drzewa, dzieci z oddziału V i VI udały się na wycieczkę do Rezerwatu Przyrody Krzemionki Opatowskie. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach plastycznych podczas, których wykonały jesienne drzewa. Następnie udały się na spacer alejkami rezerwatu słuchając opowieści i ciekawostek o mieszkańcach lasu m.in. wiewiórek, jeży czy też dzików. Dzieci podczas wycieczki odgadywały tropy zwierząt zamieszkujących rezerwat, a także miały możliwość samodzielnie stemplować tropy leśnych mieszkańców. Duże wrażenie wywarła również na dzieciach wioska neolityczna, po której spacerowały owce czarnogłówki. Spacer po lesie był okazją do obserwacji przyrodniczych oraz utrwalenia wiedzy na temat drzew i roślin. Dzieci stworzyły piękne bukiety z jesiennych, kolorowych liści, rozróżniając przy tym z jakiego drzewa pochodzą. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola gdzie czekał na nich przygotowany obiadek.

Skip to content