Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wycieczki integracyjne przedszkolaków z „Brzechwy”

W ostatnim czasie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczki, które były okazją do integracji oraz  kontynuacją obchodzonego na początku czerwca Dnia Dziecka.
Dzieci 3 – letnie z oddziału I „Biedroneczki” wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę do Kącika edukacji ekologicznej na Gutwinie. Podczas wycieczki przedszkolaki spacerowały po lesie i ośrodku wypoczynkowym. Dzieci miały również krótkie spotkanie z leśniczym, który przywiózł ze sobą oswojonego jastrzębia. Przedszkolaki mogły pogłaskać ptaka i obejrzeć go z bliska. Następnie dzieci wzięły udział w „Kolorowej grze terenowej” i zabawach sportowych w otoczeniu leśnej przyrody.  Na koniec maluszki zjadły pyszne kiełbaski z ogniska.
Przedszkolaki z oddziału  II „Kaczuszki” wraz z opiekunami wybrały się z kolei na wycieczkę do „Renowatorium” w Janiku. Dzieci uczestniczyły w  warsztatach Malowanie Ceramiki – pt. „Kolorowe Kubeczki”. Malowanie kubeczków ceramicznych okazało się znakomitym połączeniem zabawy ze sztuką użytkową dla przedszkolaków. Dzieci zabrały do domu ozdobione przez siebie naczynia, które będą dla nich atrakcyjną pamiątką. Był to znakomity sposób na rozbudzenie wyobraźni artystycznej. Po warsztatach i zabawie przy muzyce na przedszkolaków czekał poczęstunek oraz pamiątkowe zdjęcia.
Dzieci 4 – letnie z oddziału „Motylki” odwiedziły Rogate Ranczo. Na miejscu na dzieci czekało wiele atrakcji, przygotowanych przez właścicieli: karmienie króliczków, spotkanie z kucykiem, wizyta w zagrodzie kózek, obserwacja stada jeleni, zabawy terenowe. Przepiękne, zaciszne miejsce i wspaniała słoneczna pogoda zachęciły naszych przedszkolaków do zabaw na świeżym powietrzu oraz relaksu na hamakach. Na zakończenie czekały na nich pyszne przekąski i kiełbaski prosto z ogniska.
Dzieci 5 – letnie z oddz. V SOWY wraz z rodzicami odbyły wycieczkę autokarową do Brzozowego Wzgórza w Rudce. To niezwykle urokliwe miejsce otoczone jest brzozowym lasem z piękną Polaną pod Dębem. Na początku dzieci zostały przywitane przez gospodarzy i zaproszone do wspólnej zabawy. W pięknym otoczeniu  przyrody, przy słonecznej aurze, odbyły się gry i zabawy terenowe, animacje leśne, leśna ścieżka edukacyjna. Przedszkolaki przypomniały sobie, jak należy prawidłowo zachowywać się w lesie. Na łonie natury wzięły również udział w przygotowanych warsztatach muzycznych i plastycznych – wykonały gniotki sensoryczne, ozdabiały balony. Po wspaniałych zabawach czekało na dzieci wiele innych atrakcji i niespodzianek: słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, pieczenie kiełbasek i ziemniaków…Wszyscy świetnie się bawili, zarówno dzieci, jak i dorośli. Ten wyjątkowy dzień, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu blisko natury, wspólnie spędzony czas z rodzicami, na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.
Z kolei na wycieczkę integracyjną do niezwykle urokliwego miejsca nieopodal Kielc, Leśnego Zacisza wybrały się dzieci z 4, 5 i 6 – letnie z oddziałów „Żabki”, „Pszczółki”, „Jeżyki” i „Wiewiórki”. Przedszkolaki podczas wycieczki zobaczyły niemal czterdzieści gatunków ssaków, między innymi surykatki, zebry, lemury, serwale a także trzydzieści siedem gatunków ptaków oraz imponujące gady. Dzieci mogły obejrzeć imponującego mieszkańca ogrodu – lwa afrykańskiego. Oprócz wizyty w ZOO, przedszkolaki mogły skorzystać z niezwykle atrakcyjnego placu zabaw, gdzie przeżyły niezapomnianą przygodę. Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyła się Kulkolandia.
Wszystkie wycieczki okazały się świetną okazją do integracji grupy i sposobem na atrakcyjne spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Dzieci choć bardzo zmęczone, to jednak z uśmiechem i zadowoleniem z każdej wyprawy wracały zadowolone do przedszkola.

Skip to content