Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Zajęcia kulinarne – warsztaty przygotowywania sushi

W ramach zajęć kulinarnych w naszym przedszkolu gościliśmy Pana Adriana – tatę Amelki, który jest prawdziwym mistrzem robienia sushi i jest to jego pasją?. Tata Amelki opowiedział i zaprezentował dzieciom z grupy ,, Pszczółki” etapy robienia znanego japońskiego dania. ,,Mali kucharze” ?‍?,?‍? najpierw rozkładali ryż na algach, a następnie przyozdabiali ogórkiem, papryką, szczypiorkiem, awokado, mango ???, a nawet próbowali jak smakuje tykwa marynowana. Z pomocą Pana Adriana dzieci zwijały rolki sushi przy użyciu maty bambusowej. Dla niektórych przedszkolaków było to nowe kulinarne doznanie ?.
Sushi wyglądało znakomicie i smakowało przepysznie.
Bardzo dziękujemy Panu Adrianowi za poświęcony czas i ciekawe warsztaty.❤️

Skip to content