Pasowanie na przedszkolaka oddział I

W dniu 14.10.2019r. dzieci 3 letnie z oddz. I „BIEDRONKI” miały swoje wielkie święto – „Pasowanie na Przedszkolaka”, w obecności dyrektor przedszkola – p. Anety Stachurskiej, nauczycieli, rodziców, rodzeństwa   i dziadków. Odbyło się ono w Gospodarstwie Eko-Agroturystycznym „Pod Lasem” w Dębowej Woli Starej w otoczeniu wspaniałej przyrody. Cała uroczystość przebiegała na świeżym powietrzu przy pięknej , słonecznej aurze.   Był to szczególny dzień dla naszych maluszków, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Ceremonię pasowania na przedszkolaka rozpoczął program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Bożeny Czemierys i Małgorzaty Podsiadło. Wszystkie dzieci zaprezentowały przybyłym gościom nabyte dotychczas w przedszkolu umiejętności wokalne, recytatorskie  i taneczne. Zdobyły uznanie publiczności i udowodniły, że  w pełni zasługują na przyjęcie do społeczności przedszkolnej. Piękne stroje dzieci, dekoracje podkreśliły doniosłość wydarzenia.Po części artystycznej nastąpiło uroczyste złożenie przyrzeczenia, a następnie akt pasowania, którego dokonała dyrektor przedszkola – p. Aneta Stachurska za pomocą „czarodziejskiego ołówka”. Na pamiątkę  tego niezwykłego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom, plakietkę, balon w kolorze biedronki oraz rożek obfitości.Po uroczystym pasowaniu czekało na dzieci wiele atrakcji i niespodzianek: słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców i kucharki z naszego przedszkola, przejażdżka wozem konnym po lesie, pieczenie kiełbasek   i ziemniaków oraz wspaniałe zabawy w basenie z piłeczkami, na zamku dmuchanym… Wszyscy świetnie się bawili, zarówno dzieci, jak i dorośli.  Ten wyjątkowy dzień, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu wśród wspaniałej przyrody, wspólnie spędzony czas z rodzicami, na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

głowne