Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

WARSZTATY PSZCZELARSKIE „LEŚNYCH DZIECI”

W sobotę 12 października przedszkolaki w ramach zajęć dodatkowych “Bliżej natury” udały się na warsztaty pszczelarskie, które odbyły się w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Leśne Dzieci zajęcia rozpoczęły od ubrania się w profesjonalne kombinezony pszczelarskie w których udały się w podróż po pasiece. Obejrzały z bliska “pomnik pszczoły robotnicy”, poznały historię pszczół, uli i produkcji miodu. Następnie zwiedziły skansen pszczelarski, gdzie miały okazję skosztować różnych rodzajów miodów. Przedszkolaki rozpoznawały produkty, do produkcji których używany jest miód. Na zakończenie “Leśne Dzieci” samodzielnie zrobiły świeczki, które pięknie ozdobiły i zabrały ze sobą do domu. Za aktywne uczestniczenie w warsztatach pszczelarskich dzieci otrzymały imienne certyfikaty. Sobotnia wycieczka dostarczyła przedszkolakom dużo wrażeń i nowych doświadczeń. Warsztaty były niezwykle ciekawe.

1

 

Skip to content