Andrzejki

„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary” czy „Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze” to przysłowia, które przybliżają tematykę czasu przypadającego w nocy z 29 na 30 listopada. O stałej popularności Andrzejek świadczy to, że w tym czasie wciąż chętnie bawimy się w odgadywanie, co przyniesie nam przyszłość. Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ostatnie dni listopada były dniami radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami, wróżby z kolorów, odgadywania przyszłości z cyfr, lania wosku przez zaczarowany klucz, cukierków z wróżbą na przyszłość… Wróżby przeplatane były tańcem i zabawami integracyjnymi. Andrzejki dostarczyły przedszkolakom wielu wrażeń i wzbogacił ich wiedzę o listopadowej tradycji.