Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Święto Pluszowego Misia

Miś pluszowy, miś kudłaty, biały czarny i łaciaty

Wszystkie misie My kochamy i je dzisiaj przytulamy”

25 listopada w naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy bardzo ważne święto,  „Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulać, a nawet powierzać swoje tajemnice i sekrety…
Rano, przed wejściem do budynku przedszkola witał dzieci prawdziwy Pluszowy Miś. Ponadto tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, szare, brązowe i kolorowe. Wszystkie kochane, urocze i wyjątkowe. Na dzieci czekało wiele zabaw i atrakcji, związanych z pluszowym ulubieńcem. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, recytowały Misiowi wierszyki, śpiewały, tańczyły i bawiły się przy takich piosenkach jak: „Miś i pajacyk”, „Pluszowy Miś”, „Jadą, jadą misie”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Do wspólnych zabaw ruchowych, przedszkolaki ze wszystkich oddziałów, kolejno zapraszały Pluszowego Misia. Pojawili się również przebrani w misiowe stroje mali pomocnicy uroczego Misia, którzy chętnie pomagali mu w „misiowych zabawach”. Dzieci układały: misiowe puzzle, kodowały misia, odgadywały misiowe zagadki i misiowe melodie. Poznały również ciekawostki o niedźwiadkach. Kolejną atrakcją była Misiowa Parada oraz degustacja ulubionego misiowego przysmaku, czyli pysznego miodku. Każda grupa przedszkolna wykonała z okazji Święta Misia, używając różnorodnych materiałów, takich jak: farby, bibuła, plastelina, papierowe talerzyki –  piękne misiowe prace plastyczne, które można było podziwiać w szatni przedszkolnej. Można było też zamienić się w Misia i skorzystać z misiowej fotobudki. 
Na zakończenie misiowej zabawy każdy przedszkolak dostał na patyczku, bądź wstążeczce pamiątkę z Dnia Pluszowego Misia i zapamiętał, że „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Skip to content