Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wycieczka do fabryki bombek

30 listopada najstarsze przedszkolaki wyruszyły w podróż do FABRYKI BOMBEK w Nowej Dębie. Dzieci  zapoznały się z procesem produkcyjnym ozdób świątecznych.. Odwiedziły dmuchalnię, gdzie pracownik ze szklanej miski, podgrzewanej palnikiem gazowym, wydmuchiwał przeróżne kształty.  Zwiedziły srebrzalnie, czyli miejsce gdzie poddaje się bombki procesowi srebrzenia, a następnie dekoratornię, w której dekoratorka ręcznie nanosiła na bombki piękne wzory.  Obserwując kolejne etapy wyrobu ozdób choinkowych wszyscy zgodnie stwierdziliśmy,  że praca ta wymaga niezwykłej precyzji
i cierpliwości.
Podsumowaniem wycieczki były warsztaty, podczas których przedszkolaki  samodzielnie ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Wracając do przedszkola, każdy myślał już o nadchodzących świętach i o choince, którą ozdobi wykonaną  bombką.

Skip to content