Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Bezpieczny maluszek

Bezpieczeństwo przedszkolaków jest bardzo ważne, dlatego 2 czerwca 2023r. w naszym przedszkolu przebywali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji.
Najmłodsze dzieci z oddziału I „Biedronki” i oddziału II „Kaczuszki” uczestniczyły w spotkaniu pt. „Bezpieczny maluszek w przedszkolu”, podczas którego odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Przedszkolaki zostały uwrażliwione na niebezpieczeństwa czyhające w czasie wakacji, przypomniały zasady bezpiecznego wypoczynku w lesie, w górach, nad wodą, na drodze. Dzieci utrwaliły wiedzę na temat poszukiwania pomocy w razie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe: 997, 998,999 i 112. Podczas spotkania policjanci przypomnieli dzieciom jak bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw na podwórku, w domu czy w przedszkolu. Wspomnieli również jak należy zachowywać się w kontakcie z nieznajomym. Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji bardzo ciekawie przedstawili maluszkom swoją pracę. Wielkie zainteresowanie u dzieci wzbudziły akcesoria typu mundur, kajdanki i krótkofalówka oraz radiowóz, do którego każdy przedszkolak mógł wejść i obejrzeć go z bliska. Wielką atrakcją okazał się motor policyjny, na którym dzieci chętnie pozowały wraz z motocyklistą st. post. Dawidem Serwickim do pamiątkowych zdjęć. Podczas zajęć praktycznych. młd. asp. Marcin Bis pokazał dzieciom w jakiej pozycji chronić się przed atakującym psem. Z kolei młd. asp. Karolina Fryc przypomniała podopiecznym najważniejsze znaki drogowe. Policjantka utrwaliła z przedszkolakami podstawowe zasady obowiązujące każdego pieszego przechodzącego przez pasy. Nie zabrakło nauki poprzez zabawę. Niecodziennych wrażeń i prawdziwej frajdy dostarczyło dzieciom Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, które przywieźli ze sobą policjanci. Maluchy na specjalnej macie edukacyjnej i w kolorowych pojazdach odegrały scenkę dot. ruchu drogowego. Dzieci ćwiczyły także na przejściu dla pieszych w pobliżu przedszkola. Goście wytłumaczyli najmłodszym, dlaczego tak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych podczas spacerów i wycieczek.
Na koniec „Biedroneczki” i „Kaczuszki” przygotowały krótki występ artystyczny. Dzieci z oddziału I i II zaśpiewały piosenki pt. „Halo, panie policjancie” oraz „112 numer alarmowy”. Recytowały też krótkie wierszyki. W nagrodę na maluchy czekały wyjątkowe niespodzianki, tj. kamizelki i odblaski. Przedszkolaki wręczyły funkcjonariuszom laurki i podziękowania. Koordynatorkami spotkania były nauczycielki Małgorzata Połowniak i Agnieszka Gurska.
Dziękujemy przedstawicielom Komendy Powiatowej w Ostrowcu Św. za kolejny ważny cykl spotkania w naszym przedszkolu i wspaniałe zajęcia edukacyjne!

Skip to content