Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

„Biedroneczki” i „Kaczuszki” z PP 19 są już Przedszkolakami!

 

W październiku tego roku, w zaciszu Przedszkola Publicznego nr 19 im. J. Brzechwy w Ostrowcu Św., w pięknie przystrojonych salach odbyła się ceremonia Pasowania na Przedszkolaka. Był to wyjątkowy dzień pełen radości i wzruszeń dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Do uroczystego przyrzeczenia przystąpiły dwie grupy najmłodszych przedszkolaków: dzieci 3- letnie z oddziału
I „Biedroneczki” prowadzonego pod kierunkiem nauczycielek Magdaleny Kawiak
i Małgorzaty Podsiadło oraz dzieci 3, 4-letnie z oddziału II „Kaczuszki” ze swoimi wychowawczyniami Agnieszką Krawczyk i Justyna Maj. W przebiegu uroczystości wzięła udział dyrektor Przedszkola Publicznego nr 19 Aneta Stachurska. Po raz pierwszy ze względu na panującą pandemię nie wzięli w niej udziału rodzice dzieci, ale mogli obejrzeć to niezwykłe wydarzenie w formie wideo relacji i pamiątkowych kolaży zdjęć z występów dzieci.Pasowanie na Przedszkolaka w obu grupach rozpoczęło się krótkim występem artystycznym, w trakcie którego dzieci przebrane w piękne stroje biedronek i kaczuszek zaprezentowały nabyte dotychczas w przedszkolu umiejętności wokalne, taneczne
i recytatorskie. Najmłodsze przedszkolaki – „Biedroneczki” i „Kaczuszki” zostały bardzo ciepło powitane przez dzieci starsze z oddziału VII i VIII poprzez nagrany wcześniej filmik. „Jeżyki”  z wychowawczynią Anną Dybul specjalnie na tą okazję przygotowały wiersze
i układ taneczny pt. „Taniec Motyli”. Z kolei „Wiewióreczki” z  wychowawczynią Katarzyną Pawlik zaprezentowały przedstawienie pt. „Kaczka Dziwaczka”.
W dalszej części programu dzieci z oddziału I wyrecytowały krótkie wiersze i hasło przedszkolaka „Jestem sobie przedszkolaczek”, zaśpiewały piosenki: „Całuski”, „Muchomor i Biedronka”, „Jedna rączka” i wykonały taniec z chustami do utworu
M. Jeżowskiej pt. „Piosenka Biedronki”. Równie pięknie zaprezentowały się dzieci z oddziału II. Maluszki zaśpiewały piosenki pt. „Przedszkolakiem fajnie być”, „Chociaż lat niewiele mam”. „Gimnastyka rączek” oraz wykonały taniec do piosenki „Kolorowe listki”. Mali artyści udowodnili swoim występem, że w pełni zasługują na przyjęcie do społeczności przedszkolnej. Dzieci zostały docenione i nagrodzone gromkimi brawami.Po części artystycznej nastąpiło uroczyste złożenie przyrzeczenia, a następnie akt pasowania, którego dokonała dyrektor placówki Aneta Stachurska przy pomocy „czarodziejskiego ołówka”. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom i kuferek obfitości. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć i pysznego tortu z motywem biedronki i kaczuszki.. Z pewnością Dzień Pasowania na Przedszkolaka zostanie na długo w pamięci zarówno dzieci, nauczycielek, jak i p. dyrektor przedszkola. Dzieciom z Oddziału I i II PP nr 19 gratulujemy i witamy w gronie przedszkolaków.

 

Skip to content