Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Codeweek 2020 – Dzień „Zakodowanych” zabaw

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 19 włączyły się w działania w ramach społecznej inicjatywy ósmej edycji CodeWeek 2020 – Europejskiego Tygodnia Kodowania. Akcja związana jest z organizowaniem w placówkach wydarzeń, zajęć związanych z programowaniem i kodowaniem. W „dziewiętnastce” 21 października odbył się DZIEŃ “ZAKODOWANYCH” ZABAW. Dzieci 5 i 6-letnie podejmowały wiele ciekawych aktywności. W grupie V „Sowy” odbyły się „zakodowane” zajęcia kulinarne, podczas których dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki według określonego kodu złożonego z produktów spożywczych. Dzieci z oddziału VI „Pszczółki” uczestniczyły w ciekawych zajęciach z matą do kodowania i kolorowymi kubeczkami. Pszczółki kodując na „dywanie” wsłuchały się  w wiersz       z szyfrem i stworzyły z kubeczków piękne jesienne drzewo. W grupie „Jeżyków”  w atmosferze ciszy i skupienia odbył się turniej szachowy. Z kolei „Wiewiórki” zadbały    o swoją sprawność fizyczną uczestnicząc w „zakodowanych” ćwiczeniach gimnastycznych. Na zakończenie dzieci z oddziału VIII podzielone na grupy według ustalonego kodu, stworzyły kolorowe pajacyki. Dzień „zakodowanych” zabaw był dla przedszkolaków okazją do świetnej zabawy, podczas której mogły rozwijać umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Działania podejmowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania na stałe wpiszą się w kalendarz wydarzeń Przedszkola Publicznego nr 19.

zdjęcie główne

Skip to content