Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Przedszkole Publiczne nr 19 po raz ósmy wzięło udział w VIII Międzyprzedszkolnym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej 2020 „Polska żyje  w nas”, który był organizowany  w Przedszkolu Nr 1 Sióstr Rodziny Maryi w Ostrowcu Św.. W konkursie brały udział dzieci z ostrowieckich publicznych i niepublicznych przedszkoli oraz szkół. W związku z istniejącą pandemią COVID – 19 Konkurs Patriotyczny odbył się po raz pierwszy w formie ONLINE. Nasze przedszkole reprezentowało dwoje dzieci: w kategorii 3-4 latków: Marcin Banasiewicz z grupy III, który zajął I miejsce, zaśpiewał piosenkę pt. ,,Pieśń  o Wodzu miłym”, przygotowany pod kierunkiem p. Bożeny Czemierys. W kategorii 5-6 latków wystąpiła Julia Domagała z grupy VII  i wywalczyła również I miejsce.  Dziewczynka zaśpiewała utwór ,,Dziś do Ciebie”, została przygotowana pod kierunkiem    p. A. Dybul. Rozstrzygnięcia Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej  dokonała komisja konkursowa, która dokonała oceny prezentacji  w dniu 09.11.2020 roku. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody, które ze względu na pandemię zostały wręczone przez panią dyrektor w naszym przedszkolu.

3

 

 

Skip to content