Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Babci i Dziadka

25 stycznia 2017 r. na scenie kina ETIUDA pod takim właśnie hasłem przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 19 im. Jana Brzechwy świętowały Dzień Babci i Dziadka. Na widowni zasiedli najważniejsi goście w tym dniu – babcie i dziadkowie, których przywitała Dyrektor Przedszkola Pani Aneta Stachurska. Zaproszenie przyjęli także Radna Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Pani Urszula Uba , dyrektor Przedszkola Publicznego nr 7  i Dyrektor Niepublicznego Przedszkola PAJACYK oraz babcie i dziadkowie z osiedla Ogrody. Dla wielu dzieci był to pierwszy występ na tak dużej scenie. Stanęły jednak na wysokości zadania i zaprezentowały odważnie bardzo bogaty repertuar wierszy i piosenek, który mówił o ich wielkiej miłości i wdzięczności dla swoich dziadków. Wśród prezentowanych tańców mili goście  zobaczyli  w pięknych i barwnych strojach poloneza, krakowiaka, poleczkę, taniec śnieżynek, taniec z krzesełkami „Rock and roll”, marsz Radeckiego.Gościnnie  z niespodzianką  – pięknym układem tanecznym – wystąpiły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 7. Ważnym elementem była licytacja lalek z projektu UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Goście nie szczędzili środków,  co pozwoliło zebrać pokaźną kwotę, która z pewnością przyczyni się do ratowania dzieci w Afryce.

Skip to content