Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień kończy się,
od najmłodszego aż po starszaka
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.”

20 września już na stałe wpisał się do kalendarza  Przedszkola Publicznego nr 19. Obchodzimy wtedy bardzo ważne święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Jak co roku w tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek. W każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar.
Najmłodsze dzieci z oddziałów: Biedroneczki i Kaczuszki świętowały przy dźwiękach muzyki w swoich kolorowo przystrojonych salach. Dla tych przedszkolaków, to wyjątkowe święto, gdyż obchodzą je po raz pierwszy.
Starsze dzieci w swoich salach odśpiewały piosenkę, która powstała na ich cześć, czyli „Hymn Przedszkolaka” i rozpoczęły świętowanie hasłem, które towarzyszyło im w tym dniu „Dzień Przedszkolaka każdy to wie, bawi się z nami, kto tylko chce”.  Przedszkolaki  uczestniczyły w zabawach tanecznych, pląsach, zabawach ruchowych   z wykorzystaniem chust animacyjnych. Na zakończenie dzieci otrzymały Certyfikat Wyjątkowego Przedszkolaka. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków.  
Tego dnia w godzinach popołudniowych również w hali MOSiR odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka dla wszystkich ostrowieckich przedszkoli. Naszą placówkę w zawodach sportowych reprezentowały dzieci z oddziałów VII i VIII. Na trybunach dopingowali dumni rodzice. Na zakończenie rozegrany został mecz przedszkolaków z ostrowieckimi siatkarkami. Nie zabrakło również zasłużonych medali, które zdobiły szyje zadowolonych dzieci. Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za udział w imprezie.

Skip to content