Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Spotkanie z Mikołajem na Rynku

4 grudnia 2016 r. na ostrowiecki Rynek zawitał Święty Mikołaj z prezentami. W tym roku jednak i on był bardzo ciekawy prezentów przygotowanych przez dzieci z ostrowieckich placówek oświatowych. Bowiem został ogłoszony konkurs „SZALIK dla św. Mikołaja”. Wszyscy bardzo poważnie potraktowali zadanie i w ten sposób powstało bardzo wiele niepowtarzalnych szalików. Mikołaj był w wielkim kłopocie – trudno było mu dokonać wyboru. Wszystkie szaliki były piękne i wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami.
Kulminacyjnym punktem było zaś rozświetlenie gigantycznej choinki, którego dokonał późnym popołudniem Prezydent Jarosław Górczyński, wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego. Na zakończenie odbył się wspaniały pokaz sztucznych ogni, który zachwycił tysiące zebranych na rynku ostrowczan.

Skip to content