Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Muzyka bawi i uczy…

Magia instrumentów muzycznych podziałała na dzieci z oddziału I Biedronki i IV Motylki. Julia, uczennica 4 klasy liceum im. Wł. Broniewskiego odwiedziła naszych przedszkolaków i wprowadziła ich swoją grą i śpiewem w świat muzyki… Artystka, jako absolwentka PSM w Ostrowcu Św., i multiinstrumentalistka grająca na fortepianie, skrzypcach, gitarze, trąbce i ukulele, pochwaliła się dzieciom umiejętnościami gry na skrzypcach i ukulele. Dzieci zobaczyły też “na żywo”całą gamę instrumentów muzycznych, potrafiły ich nazwać, podzielić ich nazwy na sylaby a nawet na niektórych zagrać. W podziękowaniu Biedronki zaśpiewały piosenkę “Przyszła wiosna do lasu”, a starsze Motylki piosenkę pt. “Wiara w siebie”. Następnie zaczął się quiz muzyczny ” Jaka to melodia… ” Dzieci bez problemu odgadły graną przez Julię na skrzypcach “Mam tę moc” oraz ” Króla Lwa”, a na ukulele piosenkę kojarzącą się z naszym przedszkolem Brzechwy ” Kaczka Dziwaczka”. To było dla wszystkich ciekawe doświadczenie, a warsztaty wokalno- instrumentalne sprawiły ogromną radość.

Skip to content