Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Poznajemy różne zawody…

W czwartek 11 kwietnia nasze przedszkole odwiedzili niezwykle ciekawi goście. Było to spotkanie z cyklu poznajemy różne zawody. Pani Klaudia i Pani Jagoda wykonują zawód fryzjera. Z tej okazji „Pszczółki” i „ Jeżyki” wspólnie uczestniczyły w przygotowanych warsztatach. Panie opowiedziały przedszkolakom o swojej pracy, pokazały swoje narzędzia i urządziły dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Ponadto zaprezentowały atrybuty fryzjera: pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, karbownicę i wiele innych. Następnie wykonały warkoczyki wszystkim dziewczynkom. Przedszkolaki miały także okazję spróbować samodzielnie czesać włosy modelom. Po tak wspaniałym spotkaniu każdy na pewno z chęcią będzie chodził do fryzjera. Serdecznie dziękujemy Paniom za wspólnie spędzony czas oraz życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej.

Skip to content