Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

18.10.2018 r. w naszym przedszkolu odbyło się Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Przystąpiły do niego dzieci 3 i 4– letnie z oddziału „Kaczuszki” prowadzonego przez Halinę Zwolińską-Bień oraz dzieci, które uczęszczają do starszych grupach, a w tym roku  rozpoczęły swoją „przygodę” z  ,,przedszkolem Brzechwy”. Łącznie pasowano 32 przedszkolaków.Był to wyjątkowy dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg naszego przedszkola i jednocześnie pierwszy w tym roku szkolnym publiczny występ przed tak licznie zgromadzoną publicznością- rodzicami, dziadkami.Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym dzieci, w trakcie którego prezentowały one swoje umiejętności recytatorskie, muzyczne i taneczne. Po występach  dzieci złożyły uroczyście Przyrzeczenie i po pasowaniu zostały przyjęte w poczet społeczności przedszkolnej „Dziewiętnastki”.Na pamiątkę tego wydarzenia przedszkolaki otrzymały dyplomy i kuferki słodkości. Nie zabrakło również pysznego tortu w kształcie kaczuszki przygotowanego przez rodziców.Dzieciom  gratulujemy i witamy w społeczności naszego przedszkola.

 

Skip to content