Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Wycieczka do lasu w ramach zajęć Bliżej Natury

W piękną jesienną sobotę (20.10.2018 r.) dzieci 4 i 5 – letnie zapisane na zajęcia dodatkowe „Bliżej Natury” wybrały się na wycieczkę do lasu na Gutwinie. Przedszkolaki na czwartkowych zajęciach przygotowały się do sobotniej wyprawy, robiąc kolorowe szkatułki na dary jesieni. Dzieci pod opieką Pań: Magdy, Moniki, Ani i Kasi poszukiwały śladów jesieni, obserwowały naturalne środowisko roślin i zwierząt. Przedszkolaki poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Słuchały odgłosów lasu, a do kolorowych szkatułek zbierały “skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, mech, suche igły drzew iglastych, kawałki kory, żołędzie. Podczas tej krótkiej wyprawy, dzieci nauczyły się właściwego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Tego dnia wszyscy spędzili miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

20181020_105308

Skip to content