Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Pasowanie na przedszkolaka w oddziale Biedronek

15 października 2018 roku w piękny jesienny dzień dzieci z oddziału I razem z rodzicami uczestniczyły w uroczystości pasowania na przedszkolaka, które odbyło się w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod lasem” Stara Dębowa Wola. Nauczycielki Anna Możeńska i Anna Spustek przygotowały bardzo ciekawy program, aby wszyscy uczestnicy przeżyli ten dzień w sposób szczególny. Ceremonię pasowania na przedszkolaka rozpoczął niezwykle wzruszający występ dzieci. Okazało się, że nasze maluszki potrafią już razem zaśpiewać, powiedzieć wierszyk i nawet pięknie zatańczyć. Rodzice nagrodzili ich głośnymi brawami. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, że „ zawsze będą grzeczne, uśmiechnięte i chętne do zabawy”. Następnie Pani Dyrektor Aneta Stachurska dokonała ceremonii pasowania ogromną kredką wypowiadając słowa „Pasuję Cię na przedszkolaka 19-nastki”. Grupa przyjęła nazwę BIEDRONKI. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty – kuferki, kolorowanki. Smaczny i piękny tort z biedronkami przygotowali rodzice. Wspólny poczęstunek wspaniale zintegrował wszystkich uczestników. Został posadzony mały dąb, który upamiętni to szczególne wydarzenie. Następnie wszyscy wybrali się na wycieczkę pojazdem konnym po lesie. Wspólne pieczenie kiełbasek i ziemniaczków przeplatane zabawami na placu, zabawą w kuleczkach i na dmuchanym zamku dało naszym maluchom wiele radości. To był dzień, który na pewno zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

Skip to content