Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy

Pierwszy Dzień Wiosny

„Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży…”.

21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. W tych dniach w przedszkolu królowały wiosenne kolory: zielony, żółty, czerwony. Dzieci witały wiosnę biorąc udział w zabawach i grach sportowych w salach i ogrodzie przedszkolnym, quizach i zabawach muzycznych. Nie zabrakło także wykonania pięknych wiosennych prac plastycznych na których były bociany, przebiśniegi, czy tulipany. Najbardziej wyczekiwanym punktem obchodów było wyjście na wiosenny pochód uliczkami osiedla Ogrody. W wiosenną podróż po najbliższej okolicy wyruszyły przedszkolaki z oddziałów od III do VIII. Dzieci ubrane w wiosenne kolory z transparentami i balonami w rękach maszerowały z radością. Okrzykami i piosenkami witały długo wyczekiwaną porę roku. W ten sposób przedszkolaki wyraziły radość z przyjścia wiosny. W barwnym pochodzie wszystkim dopisywał dobry humor, a pogoda w tym dniu utwierdziła wszystkich w przekonaniu, że Pani Wiosna zawitała do nas na dobre.

Skip to content